Načítám Akce

« Všechny Akce

Základní relaxační techniky aneb jak si pomoct při stresu a napětí

13 prosince @ 17:00 - 20:00

500Kč

ANOTACE

Náplní sebezkušenostního semináře je krátká teorie o vzniku napětí, mapování varovných příznaků zátěže a zhoršeného psychického stavu, edukace o důležitosti relaxační odezvy organismu. Hlavním cílem je pak nácvik jednoduchých, praxí prověřených cvičení a postupů (relaxačních technik), které nám umožní dostat se při, nebo po stresové reakci organismu opět do klidu a rovnováhy. Cvičení mohou preventivně i v zátěžových situacích pomoci při zmírnění svalového napětí, úzkostí, nespavosti, panických atak, vnitřní nepohody a dalších symptomů a pomáhají znovu se cítit lépe ve svém těle. Jednotlivá cvičení jsou rozdělena do několika skupin, postupně probereme ukázky z okruhu cviků kotvících, koncentračních, dechových a stabilizačních.

 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Mudr. Mira Babiaková

Mudr. Mira Babiaková je absolventkou LF UK Bratislava. V letech 1995 až 2001 pracovala v Psychiatrické léčebně Bohnice, z toho od 1999 na Centru Krizové Intervence. V letech 2001 až 2003 vedla lůžkové oddělení v Krizovém centru RIAPS. Od roku 2008 vede soukromou psychiatrickou ambulanci, pracuje také jako konziliární psychiatr v DPS Hagibor a v DOZP Sulická. Spolu s Dagmar Jančovou se věnuje také lektorské činnosti – výuce relaxačních technik v rámci Výcviku v relaxačních technikách pro profesionály. Pracovaly s teamem DPS Hagibor (půlroční program ke zvládání stresových situací). V Héliu vede seminář nácviku Autogenního tréninku, seminář tibetské jógy Kum-Nye a ko-lektoruje seminář Uvolňovacích cviků dle W.Reicha. Od r. 2020 spolupracuje s Národním ústavem duševního zdraví na tvorbě modulu sebepéče pro zdravotníky a sociální pracovníky v rámci projektu iniciativy NA ROVINU (realizovaná v rámci projektu Destigmatizace, který je součástí reformy psychiatrické péče v ČR).

 

CÍLOVÁ SKUPINA

Seminář je určen pro psychoterapeuty, psychology, pracovníky v sociálních službách, pedagogy, pracovníky ve zdravotnictví, studenty a zainteresované laiky.

 

CÍL PŘEDNÁŠKY

Cílem semináře je nácvik jednoduchých, praxí prověřených cvičení a postupů (relaxačních technik), které nám umožní dostat se při, nebo po stresové reakci organismu opět do klidu a rovnováhy.

 

REGISTRACE

Pro registraci se, prosíme, přihlaste přes formulář REGISTRACE

Děkujeme a těšíme se na setkání.

Podrobnosti

Datum:
13 prosince
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
500Kč

Místo konání

Paluba
Bruselská 266/14, 2. patro
Praha 2, 120 00 Česká republika

Pořadatel

Marketa
Telefon:
+420 730 541 947
E-mail:
vcpaluba@gmail.com