Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Vztah k tělu a sebehodnota

31 ledna @ 18:00 - 20:00

400Kč

ANOTACE

Málokdo má dnes pozitivní nebo neutrální vztah ke svému tělu. Všímáme si spíš toho, co se nám na našich tělech a jejich vzhledu nelíbí, trápíme naše těla dietami, vyhýbáme se zrcadlům, snažíme se na naše těla vyzrát, potlačit jejich signály nebo je ignorovat.

Cílem přednášky je ukázat možné cesty, jak jinak se můžeme k našim tělům vztahovat a v čem všem nám to může pomoci změnit náš život k lepšímu a podpořit naše duševní i celkové zdraví.

Představíme si příčiny negativního vztahu k tělu, vyvrátíme si některé běžné mýty body shamingu a posvítíme si na jejich důsledky. Budeme se věnovat i tomu, jak souvisí náš vztah k tělu s celkovým vztahem k sobě samým a tím, do jaké míry jsme schopni si říct, co pro sebe v životě chceme a co ne, rozeznávat a naplňovat svoje potřeby a žít podle sebe, nikoliv podle očekávání druhých.

 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Mgr. Lucie Brandtlová

Mgr. Lucie Brandtlová absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik zaměřený na trauma. Vystudovala obor Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích na FHS UK. Věnuje se tématům jako jsou vztah k tělu, komunikační a vztahové problémy a konflikty, osobní rozvoj a sebepoznávání, stres a nespokojenost či nízké sebevědomí. Vedla projekt Mentoring Chcipomoci.info, pracovala s lidmi na vozíku jako sociální pracovnice v Centru Paraple a spolupracovala na projektech s Centrem Anabell, z.s. v oblasti prevence poruch příjmu potravy. V současnosti má vlastní poradenskou praxi, pracuje jako psychoterapeutka na Terapeutické lince Sluchátko a píše články.

 

CÍLOVÁ SKUPINA

Přednáška je určena pro psychoterapeuty, psychology, pracovníky v sociálních službách, pedagogy, pracovníky ve zdravotnictví, studenty a zainteresované laiky.

 

CÍL PŘEDNÁŠKY

Cílem přednášky je seznámení s tématem vztahu k tělu, jak souvisí vztah k tělu s celkovým vztahem k sobě samým, s termínem bodyshamingu a jeho důsledky. Ukážeme si možné cesty, jak jinak se můžeme k našim tělům vztahovat a v čem všem nám to může pomoci změnit náš život k lepšímu a podpořit naše duševní i celkové zdraví.

 

REGISTRACE

Pro registraci se, prosíme, přihlaste přes formulář REGISTRACE

Děkujeme a těšíme se na setkání.

Podrobnosti

Datum:
31 ledna
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
400Kč

Pořadatel

Johanka
Telefon:
605 546 653
E-mail:
palubaprednasky@gmail.com

Místo konání

Paluba
Bruselská 266/14, 2. patro
Praha 2, 120 00 Česká republika
+ Google Mapa