Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Duševní zdraví dětí a dospívajících

29 listopadu @ 18:00 - 20:00

400Kč

ANOTACE

Během přednášky budeme mluvit o duševním zdraví dětí a dospívajících a dnes často skloňované odolnosti dnešních dětí. Představíme si symptomy duševní nepohody a způsoby, jak děti citlivě podpořit, když se necítí psychicky dobře. Nejvíce prostoru bude věnováno významu psychoterapie, tématům, která se obvykle objevují u dětí a mladých dospělých, a vlivu rodičů (během dospívání i během terapie). V závěru večera si představíme koncept duševní gramotnosti a jeho důležitost pro dosahování pozitivního duševního zdraví.

 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Mgr. Laura Juríková

Mgr. Laura Juríková vystudovala psychologii na FF UK, kde aktuálně pokračuje v doktorském studiu. Absolvovala psychoterapeutický výcvik Integrace v psychoterapii a dále Výcvik ve vztahové psychoterapii dětí a dospívajících. Pracuje jako psycholožka a terapeutka v soukromé terapeutické praxi primárně s dětmi, dospívajícími a mladými dospělými. Od roku 2018 působí v Národním ústavu duševního zdraví, kde se věnuje tématu sebevražd, spolupodílela se např. na tvorbě Národního akčního plánu prevence sebevražd 2020-2030, a tématu duševního zdraví dětí a dospívajících, kde se zaměřuje zejména na duševní gramotnost dospívajících.

 

CÍLOVÁ SKUPINA

Přednáška je určena pro psychoterapeuty, psychology, pracovníky v sociálních službách, pedagogy, adiktology, pracovníky ve zdravotnictví, studenty a zainteresované laiky.

 

CÍL PŘEDNÁŠKY

Cílem přednášky je seznámení se s problematikou duševního zdraví dětí a dospívajících, představení symptomů duševní nepohody a témat, která se u dětí a dospívajícíh obvykle v tomto kontextu objevují. Dále se zaměříme na způsoby podpory dětí a význam psychoterapie, také na důležitost konceptu duševní gramotnosti.

 

REGISTRACE

Pro registraci se, prosíme, přihlaste přes formulář REGISTRACE

Děkujeme a těšíme se na setkání.

 

Podrobnosti

Datum:
29 listopadu
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
400Kč

Pořadatel

Marketa
Telefon:
+420 730 541 947
E-mail:
vcpaluba@gmail.com

Místo konání

Paluba
Bruselská 266/14, 2. patro
Praha 2, 120 00 Česká republika
+ Google Mapa